Zaproszenie Burmistrza

Liczba odwiedzających: 10243

Jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast na Mazowszu - współczesny Wyszków to miejsce atrakcyjne do zamieszkania, ale też lokowania inwestycji.
Dobre położenie, nowoczesna infrastruktura, bezpieczne szlaki komunikacyjne, wysoka jakość życia i otwarci mieszkańcy - wszystko to sprawia, że inwestorzy chętnie stawiają na Wyszków, a w mieście osiedlają się nowi mieszkańcy. Samorząd stale podnosi poziom inwestycji w miejską infrastrukturę. Nieopodal stolicy, ze wszystkimi jej dobrodziejstwami, ale też z dala od jej zgiełku, Wyszków konsekwentnie od lat buduje swoją dobrą markę.

Przedsiębiorcy doceniają przyjazny klimat Wyszkowa dla prowadzenia działalności gospodarczej. Bliskość Warszawy, a także dobry i szybki dojazd do Wyszkowa ze stolicy, stabilną politykę podatkową i elastyczną politykę planowania przestrzennego samorządu. Wyszkowski samorząd jest zdecydowanie proinwestycyjny, z profesjonalną administracją, doceniający przede wszystkim lokalną przedsiębiorczość. Za innowacyjne rozwiązania w gospodarce związane z przeciwdziałaniem bezrobociu Burmistrz Wyszkowa odebrał "Złoty laur" prestiżową nagrodę Związku Miast Polskich.

Warto zamieszkać w Wyszkowie, bo tu się po prostu dobrze mieszka. Jakość życia w mieście stale rośnie, nie ustępując poziomowi życia w tych największych miastach - a koszty są zdecydowanie niższe.
W otoczeniu pięknej przyrody, ale i atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, poczuciu bezpieczeństwa, Wyszków staje się miastem dla rodzin, które mają tutaj szansę na pracę, stale wzrastającą liczbę miejsc w przedszkolach, aktywną edukację, szereg programów lojalnościowych.

Samorząd dba o swoich mieszkańców - Wyszków jest jednym z niewielu miast, w których mieszkańcy za darmo mogą korzystać z Gminnej Szkoły Rodzenia, Gminnego Punktu Profilaktyki i Ochrony Zdrowia, czy choćby zajęć Uniwersytetu Dziecięcego. Zimą zapraszamy na lodowisko miejskie, a przez cały rok mieszkańcy mogą korzystać z całej palety bezpłatnych zajęć kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych, koncertów i wydarzeń plenerowych.
Zapraszam do zapoznania się naszą ofertą na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych Gminy Wyszków.


Burmistrz Wyszkowa
Grzegorz Nowosielski