Roving Women

Liczba odwiedzających: 567
Czas trwania wydarzenia: od: 22.05.2023 r., godz. 19.00 do: 22.05.2023 r., godz. 20.40

„Roving Women”, 22 maja 2023, godz. 19:00 (2D, napisy) – film z cyklu „Kino z górnej półki”, Polska/USA 2022, reżyseria: Michał Chmielewski, dramat, obsada Lena Góra, John Hawkes, Chris Hanley, czas trwania: 95 minut.
Sara po burzliwej awanturze z chłopakiem traci dom i środki do życia. Zdesperowana kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż przez amerykańskie pustkowia, która pozwoli jej przewartościować życiowe pragnienia i priorytety.


Film "Roving Woman” luźno inspirowany jest historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70. To pełnometrażowy debiut fabularny Michała Chmielewskiego, który jest także współautorem scenariusza razem z Leną Górą. W rolach głównych występują Lena Góra ("Król") i nominowany do Oscara John Hawkes ("Do szpiku kości"). W filmie gościnnie pojawia się też Chris Hanley - amerykański producent takich kultowych produkcji, jak m.in. "American Psycho", i "Spring Breakers".