|

Szkolenia e-learningowe z apiterapii i miodosytnictwa

Fundacja EKOOSTOJA przystępuje do realizacji operacji „Apiterapia i Miodosytnictwo jako forma dywersyfikacji źródeł dochodu pszczelarzy” .

Projekt ma na celu aktywizację obywateli w zakresie dywersyfikacji źródeł dochodu oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu apiterapii i miodosytnictwa, przy zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

Operacja realizowana jest w ramach dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2022-2023 w ramach działania 13 Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Celem projektu jest:

  • pozyskanie kompetencji pszczelarskich przez uczestników zamieszkujących na terenach wiejskich, wśród 3 województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego;
  • rozwój potencjalnej przedsiębiorczości na lokalnym rynku i kształtowanie postaw przedsiębiorczych, co pozytywnie wpłynie na zrównoważony rozwój na wsi;
  • powstanie nowych pasiek pszczelich i zwiększenie liczebności już istniejących w regionie, co przyczyni się do wzrostu populacji pszczół;
  • zrealizowanie łącznie 150 szkoleń e-learningowych dla 150 uczestników.

Grupa docelowa to:

  • osoby w wieku powyżej 18 lat,
  • zamieszkujące na terenie 3 województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego (zgodnie z rozumieniem przepisów Kodeksu Cywilnego), na terenach wiejskich.

Miejsce realizacji to 3 województwa: województwo mazowieckie, województwo łódzkie, województwo śląskie.

Liczba osób: Grupę docelową stanowić będzie 150 osób z 3 wyżej wskazanych województw, w tym 70 osób z woj. mazowieckiego oraz po 40 osób z woj. śląskiego i łódzkiego.

Tematyka szkoleń:

  1. Apiterapia
  2. Miód pitny z własnej pasieki

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy do wydruku

Regulamin operacji

Formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać na adres:
pszczelarstwo@ekoostoja.com
Więcej informacji dotyczących projektu pod numerem telefonu: 782853257

Źródło: Fundacja EKOOSTOJA