XIV kwesta już 1 listopada

Data: 25.10.2021 r., godz. 08.10    256
1 listopada odbędzie się doroczna zbiórka na rzecz odrestaurowania najstarszych, opuszczonych nagrobków na wyszkowskim cmentarzu parafialnym.
1 listopada odbędzie się doroczna zbiórka na rzecz odrestaurowania najstarszych, opuszczonych nagrobków na wyszkowskim cmentarzu parafialnym. Jak co roku zwracamy się z prośbą i apelem o włączenie się w zbiórkę poprzez kwestowanie na cmentarzu, chociażby przez godzinę.

Pieniądze zbierać będziemy w godz. 8-14 przy dwóch bramach wejściowych: od ul. Białostockiej, Nadgórze i furtce przy ul. Spokojnej. Zgłosić może się każdy chętny.
Zapisy i szczegóły pod numerem, tel. 29 743 77 13, email:promocja@wyszkow.pl.
Natomiast osoby odwiedzające 1 listopada groby swoich bliskich zmarłych zachęcamy do wrzucenia do puszki datku na ten szczytny cel.

Przypominamy, że podczas ostatniej kwesty w 2019 r. zebrano rekordowe 10.238,60 złotych. Była to największa suma zebrana od początku wyszkowskiego kwestowania, czyli od 2006 roku.

Za zebrane środki udało się rozpocząć prace konserwatorskie oryginalnego, secesyjnego, wykutego z czerwonego piaskowca nagrobka Aleksandra W. Bogdańskiego (popularna „głowa”). Po tegorocznej zbiórce i zsumowaniu pozostałej kwoty datków, renowacji będziemy chcieli poddać grobowiec Lewandowskich - Jana Lewandowskiego, zmarłego w 1933 r. - sędziego i posła oraz jego żony Michaliny (znajduje się w połowie pierwszej alejki od strony ul. Spokojnej.

Przypominamy, że kwestę organizują wspólnie wspólnie: Urząd Miejski w Wyszkowie - wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej w Wyszkowie. W kwestowaniu pomagają nam również wolontariusze z wyszkowskich szkół podstawowych.